Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara i ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Staša Košarac sastaće se danas u Sarajevu sa delegacijom domaćih prevoznika.
Sastanak će biti održan u sjedištu Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara u 9.00 časova, najavljeno je iz resornog ministarstva.
Delegaciju domaćih prevoznika predvodiće glavni koordinator Konzorcijuma “Logistika BiH” Velibor Peulić.
Početak sastanka otvoren je za snimatelje i fotografe, a nakon sastanka predviđene su izjave za medije.
Prevoznici okupljeni u Konzorcijumu “Logistika BiH” najavili su za 28. april potpunu blokadu drumskog saobraćaja, ukoliko im ne budu ispunjeni zahtjevi, i to zaštita vozača BiH od zabrane ulaska u EU, povrat akciza, digitalizacija carinskih i graničnih procedura, te administrativno rasterećenje troškova poslovanja.
Košarac je rekao ranije da institucije BiH, zbog servilnosti prema EU, odbijaju da stave na dnevni red problem prevoznika iz Republike Srpske i Federacije BiH u vezi sa ograničenjem njihovog boravka u zemljama Unije.