Ravna planina banerRavna planina baner

Magazin

Trik kako da ukiselite kupus, žutiće se kao zlato

21 Septembar 2024
1 min.
Trik kako da ukiselite kupus, žutiće se kao zlato

Ne možete zamisliti zimu i zimnicu bez kiselog kupusa, a nije ni čudo kada se od njega prave razni specijaliteti koji su neizostavni na našim trpezama.

Osim što je veoma ukusan, kiseli kupus je izuzetno zdrav. Pravi je izvor vitamina C i K, koji idealno jačaju imunitet tokom zimskih dana. Vjeruje se da konzumiranje samo 100 grama kiselog kupusa dnevno smanjuje rizik od prehlade za dva puta.

Ako želite da napravite najljepši kiseli kupus, pored dobrog izbora sastojaka za pripremu, veoma je važno kada ga stavite da se kiseli. Preporučuje se da je najbolje vrijeme za kiseljenje kupusa sredina oktobra.

Proces biofermentacije u kiselom kupusu zahtijeva da temperature budu stabilne bez prevelikih oscilacija, od 18 do 21 stepen. Najbolje mjesto za čuvanje kupusa je u podrumu, gd‌je nema prevelikih temperaturnih razlika, kao što nije slučaj ako ga držite na balkonu.

U ovakvim vremenskim uslovima kupus se brzo i lako kiseli, tako da ne treba žuriti sa pripremom. Fermentacija kiselog kupusa obično traje do četiri ned‌jelje, pa ako se na ovaj proces odlučite krajem septembra, možete računati da ćete ukusan kiseli kupus imati već u oktobru ili početkom novembra, prenosi Najžena.

Povezani članci

Ove tri aplikacije na telefonu špijuniraju: Izbrišite ih dok nije kasno

Stručnjaci preporučuju korisnicima da pažljivo pregledaju dozvole koje aplikacije zahtijevaju prilikom instalacije i da preuzimaju aplikacije isključivo iz pouzdanih izvora. Stručnjaci za sajber sigurnost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri aplikacije koje, iako d‌jeluju bezopasno, prikupljaju lične podatke bez znanja korisnika. Ove aplikacije se često predstavljaju kao korisni alati, ali u pozadini mogu prikupljati osjetljive […]

Božićna pšenica donosi napredak u dom samo ako se posadi na ovaj dan: Evo kako se pravilo odgaja po pravoslavnom običaju

Naši preci božićnu pšenicu su sada isključivo 19. decembra, na Nikoljdan, jer su vjerovli da tako privlače sreću i blagostanje u svoju kuću. Prema pravoslavim običajima, božićna pšenica se sadi na dan Svetog Nikole, naši stari su smatrali da će im jedino tako donijeti berićetnu godinu. Pšenica mora biti što bujnija, kako bi ukućani što više napredovali, tako […]