Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Višković, Vučević: Srpska i Srbija završiće Sabornu crkvu u Mostaru

30 Novembar 2024
1 min.
Višković, Vučević: Srpska i Srbija završiće Sabornu crkvu u Mostaru

Premijeri Republike Srpske i Srbije Radovan Višković i Miloš Vučević danas su, nakon posjete Sabornoj crkvi Svete Trojice u Mostaru, izrazili opredjeljenje da se obnova hrama konačno završi.

Višković je rekao je da je Saborna crkva u Mostaru simbol koji srpskog postojanja srpskog naroda na ovim prostorima. 

“Crkva u Mostaru je građena prije 150 godina. Mi smo krenuli u obnovu sa Srbijom i hram je u poodmakloj fazi obnove. Zahvalnost svim priložnicima, ali i vladici i sveštenicima koji su dali doprinos”, rekao je Višković.

Vučević je rekao istakao da postoji apsolutna podrška srpskom narodu u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/, te da je od velikog značaja obnova ove crkve.

“Nisam znao podatke o značaju ove crkve. Značajno nam je da je obnovimo i Republika Srpska i Srbija, ali i grad Mostar. Mi hoćemo da vodimo računa i o našem narodu u FBiH”, rekao je Vučević.

Vučević je naveo da će se tokom dvodnevne posjete Hercegovini govoriti o duhovnosti, kulturi i identitetu, ali i o ekonomiji, privredi i konkretnim infrastrukturnim projektima.

Delegacije vlada Srpske i Srbije počele su dvodnevnu posjetu Hercegovini. Nakon Mostara delegacije će se uputiti u Prebilovce, a potom u Nevesinje.

SRNA

Povezani članci

Cvijanović: Na svu sreću, Šmit se nije mogao miješati u američke izbore kao što se miješao u BiH

Na svu sreću, u američke izbore Kristijan Šmit nije mogao da se umiješa onako kako se miješao u izborni proces u BiH, kršeći Dejtonski sporazum i sve moguće demokratske norme, istakla je srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović. Na pitanje Srne da prokomentariše izjavu Šmita da se nadao pobjedi Kamale Haris na predsjedničkim […]

Kako izgledaju novčanice koje će 1. januara biti povučene iz opticaja

Centralna banka BiH povlači iz opticaja novčanice konvertibilne marke apoena 10 KM, 20 KM, 50 KM i 100 KM puštenih u opticaj u periodu od 1998. do 2009. godine. Kako su naveli iz Centralne banke BiH, iz opticaja se povlače sljedeće novčanice: Apoeni 10 KM, 20 KM, 50 KM i 100 KM sa godinom izdanja […]